головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
ДАЙВІНГ

Минуло трохи більш як півстоліття відтоді, як Жак Ів Кусто винайшов акваланг. Доти, щоб людина могла дихати під водою, використовувалися складні пристосування, і професія водолаза була, мабуть, такою ж небезпечною, як і космонавта. Але прогрес не стоїть на місці. Наприкінці XX століття занурення у водну стихію з аквалангом стало доступне всім. Дайвінг (у перекладі з англійської — занурення) рік у рік стає дедалі популярнішим.
Навіщо люди ним займаються? У кожного своя причина. Хтось давним-давно полюбив «Підводний світ Жака Кусто», хтось у дитинстві зачитувався жульвернівськими «20 тисяч льє під водою», хтось хотів літати, як птах... На жаль, літати, як птах, людині не судилося, але ширяти над океанським дном, над тисячолітніми коралами — цілком реально.
Головне в цьому екстремальному виді спорту — хороший інструктор, якщо ви новачок, надійний напарник — якщо занурюєтеся давно. І, звісно, якісне оснащення. Професійний дайвер сам складає свій комплект оснащення, підбирає балансувальні вантажі, перевіряє працездатність редуктора, октопуса. Якщо занурюєтеся вперше, то не слід турбуватися. Перевірять і складуть усе необхідне оснащення, допоможуть його надіти професіонали.
Не забувайте: від надійності оснащення та майстерності інструктора залежить ваше життя! Коли щось у спорядженні вас непокоїть, усі питання необхідно вирішити перед зануренням. Тестовий дайв проводять на безпечній глибині, у безпечному середовищі. Ідеальне місце для пробних занурень — Червоне море. Причому цілорічно. Температура води там не опускається нижче +20°С.
Відповідно до перевірених роками стандартів, безпечною для занурення вважається глибина до 10 метрів. У такому разі вам навряд чи загрожує небезпека отримання травми, пов’язаної з різким перепадом тиску (кесонна хвороба). Не рекомендується займатися дайвінгом, якщо у вас погане самопочуття, нежить або проблеми із серцем.
Не слід засмучуватися, що глибина пробного дайву — всього до 10 метрів. Саме в цьому ареалі живуть найгарніші риби Червоного моря, тут-таки — невимовне розмаїття коралів і черепашок. А якщо у вас є нездоланне прагнення здійснити занурення на затонулі об’єкти або на великі глибини, слід пройти курси підводного плавця й одержати сертифікат.
Існує кілька міжнародних систем сертифікації підводних плавців — PADI і CMAS. По суті, вони ідентичні. Відмінності полягають в основному у назвах курсів навчання і послідовності навчання більш просунутого дайвінгу. На єгипетських курортах можна отримати сертифікат підводного плавця PADI «першого ступеня посвяти» протягом чотирьох-шести днів. Вартість курсу навчання — від 300 до 400 доларів. На отримання аналогічного документа в Україні знадобиться трохи більше часу, але менше — грошей: 250—350 у.о.
Що дає такий сертифікат? Ви зможете занурюватися на глибину до 20 метрів. Інструктор уже не триматиме вас за руку чи за балон. І, звісно, навчившись поводитися з оснащенням для дайвінгу, зможете весь час перебування в морській стихії присвятити вивченню багатого підводного світу.
Якщо плануєте здійснити пробне занурення під керівництвом інструктора, то для цього бажано вибрати російськомовний дайвінг-центр. Кілька слів про екстрім. Пам’ятайте: якщо ви займаєтеся екстремальними видами спорту, куди входить і дайвінг, звичайна медична страховка, яку пропонують українські туркомпанії, «не спрацьовує».
Де ще, окрім Єгипту, можна занурюватися? В Україні це насамперед Крим, Одеса, Шацькі озера. Занурення можна виконувати як від берега (заходження у воду в спорядженні), так і з катера. Дайвінг від берега в Криму коштує від 100 гривень. З катера — сума зростає залежно від того, як далеко доведеться випливати до точки занурення і на який термін орендується катер. У даному разі значно вигідніше замовляти групові занурення: вони обійдуться набагато дешевше. До чиїх послуг вдатися? Щоб відповісти на це запитання, скористайтеся Інтернетом або спеціалізованими журналами, присвяченими дайвінгу. Там можна знайти докладну інформацію про наявні клуби, їхні розцінки тощо.
Плануєте здійснити занурення за межами України? Перед вами величезна кількість найрізноманітніших пропозицій. Безумовно, найцікавіші й найбагатші на флору та фауну — моря й океани екваторіального поясу: Індійський океан, Карибське море. Але вартість і подорожі, і занурення буде дуже висока. Найдоступніші дайв-тури — єгипетські. У Червоне море не впадає жодна ріка, тому води його прозорі, а коралові рифи своєю пишнотою вражають уяву. Та й занурюватися в Червоному морі можна цілорічно, що особливо актуально у зв’язку із зимовим зниженням цін на тури до Єгипту.
Вартість занурення в Єгипті дуже варіюється. Пов’язано це, по-перше, з особливостями східного ринку — торгуватися можна (і потрібно!) завжди і скрізь. По-друге, багато залежить від самого дайвінг-центру. При готелях вони зазвичай дорожчі, ніж ті, які пропонують туристам супровідні гіди. Так, одне занурення від берега в готелі може коштувати від 25 у.о., а два занурення з катера — 75 у.о. (у вартість входять: трансфер у порт, оренда катера, послуги інструктора, прокат оснащення, обід). Якщо скористатися послугами дайв-центрів, які запропонує гід, то ціна може коливатися від 45 до 60 у.о. за два занурення. Можна трохи заощадити, якщо у вас є власне оснащення: костюм, жилет, дихальний апарат. Однак якщо не плануєте займатися дайвінгом регулярно, навряд чи варто вкладати серйозні кошти у спорядження.
Можна скористатися також послугами Інтернету і заздалегідь знайти контакти всіх дайв-центрів, розміщених у тому курортному містечку, де плануєте відпочивати. Зателефонувавши або заздалегідь замовивши дайвінг через Інтернет, ви можете, по-перше, отримати серйозну знижку, по-друге, замовити персональну програму — вибрати саме ті коралові рифи, які хочете відвідати. За окрему плату дозволяються занурення в заповідниках — на території Єгипту існують і такі. Для відвідання заповідника вам знадобляться паспорт і, звісно, додаткові гроші.
Існує ще один вид відпочинку дайверів — дайв-сафарі. Орендується невеликий катер, зазвичай розрахований на 15—20 чоловік, на якому група здійснює тижневу подорож по Червоному морю. Базова програма і послуги — трансфер з аеропорту на катер і назад, проживання у двомісній каюті, триразове харчування і (що найприємніше) необмежена кількість занурень. Програма руху зазвичай відома заздалегідь. Вартість дайв-сафарі, залежно від маршруту і комфортабельності катера, — від 15 тис. у.о. (за катер). Якщо наважитеся на таку подорож, незайве буде попередньо проконсультуватися у знайомих дайверів і тільки потім вибирати, послугами якої фірми скористатися.
Незабутніх занурень!


 Дайвінг на Мальті
 Дайвінг в Хургаді (Єгипет)
 Симіланські острови (Тайланд)

 

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини