головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Франція
  Республіка Франція
 

Офіційна назва країни і географічне положення. Франція, Французька Республіка. Держава в Західній Європі. На заході і півночі омивається водами Атлантичного океану і протоки Ла-Манш, на півдні – Середземним морем. Найбільша країна Західної Європи. На півночі межує з Бельгією і Люксембургом, на сході – з Німеччиною, Швейцарією, Італією, на півдні – з Монако, Андоррою, Іспанією. Площа – 547 тис. кв. км.
Адміністративно-територіальний поділ: 100 департаментів. Більшість з них носить назви прилеглих річок і гір. Департаменти складаються з комун (общин), їх кількість досягає 36,682 тисяч. Дотепер широко у вжитку використовуються назви історичних провінцій (Іль-де-Франс, Лотарингія, Прованс і ін.), на які ділилася країна до буржуазної революції XVIII  ст.
До складу Франції входять: острів Корсика і деякі інші дрібніші острови в Середземному морі і Біскайській затоці. Франція має володіння в Америці, Африці і Океанії. Їх загальна площа – 127 тис. кв. км, а населення – близько 1,5 млн. осіб. Найважливіші ”заморські” департаменти і території: Гвіана (Французька), острови Гваделупа, Мартініка, Реюньон, Нова Каледонія, Французька Полінезія.
Столиця – Париж.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, квітень – Великдень, 1 травня – День праці, 8 травня – День визволення, 14 липня – День взяття Бастилії, 1 листопада – День Всіх Святих або Поминання покійних, 11 листопада – День примирення в Першій світовій війні, 25 грудня – Різдво.
Природні умови. Західні і північні райони Франції – рівнинні і низькогірні; у центрі і на сході – середньовисокі гори. На південному заході – Піренеї, на південному сході – Альпи (найвища вершина Франції і Європи – Монблан, 4807 м).
Великі річки: Сена, Рона, Луара, Гаронна; на сході – частина течії Рейну. Ліси займають 24% території.
Клімат – помірний морський, на сході – перехідний до континентального, на узбережжі Середземного моря – субтропічний, середземноморський. Середня температура січня – 3°С, липня – 20°С. Опадів – 600-1000 мм в рік, в горах подекуди більше 2000 мм.
До Парижа можна їхати у будь-який час року. Літо тут гаряче, проте легкий західний вітер приносить свіжість. В період масових відпусток в липні-серпні парижани покидають місто. Зими досить сирі, але сніг випадає рідко. Весна і вересень-жовтень з погляду кліматичних умов – ідеальний час для приїзду.
Віза – шенгенска.
Французька віза не має фіксованих дат в’їзду і виїзду. У французькій візі лише вказані дата початку дії, максимальний термін перебування, остання допустима дата виїзду. Термін дії візи на в’їзд – 60 діб. Транзитна віза дозволяє перебування до трьох днів.
Прийом документів в консульстві проводиться за попереднім записом. Термін видачі віз зазвичай складає від 1 до 5-7 днів, але може бути продовжений при великому об’ємі роботи.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет, або 100 маленьких сигар, або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л столового вина або 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 22%, або 2 л вин кріплених до 22%; 250 мл туалетної води, 50 мл духів; 500 г кави або 200 г екстрактів кави; 100 г чаю або 40 г екстрактів чаю; продуктів харчування в обмеженій кількості: 2 кг риби, 250 г ікри, 1 кг продуктів тваринного походження; нових речей або продуктів харчування для особистого споживання. Решта товарів може бути ввезена на суму 200 євро на людину (на дитину до 15 років – 100 євро), якщо їх ввезення не обмежене або заборонене іншим чином.
Заборонений ввіз: нелегально виданих друкованих матеріалів; золота в злитках, пластинах або у вигляді монет (окрім прикрас) – без дозволу банку країни.
При вивозі обов’язковому митному контролю підлягають зброя, предмети мистецтва, антикваріат, вироби із золота і дорогоцінних металів.
Дозволений вивіз: зброї, предметів старовини і мистецтва, виробів із золота і дорогоцінних металів (з обов’язковим митним контролем). У випадку якщо їх вартість перевищує 3000 євро, стягується мито у розмірі 6-7%. Тому при в’їзді необхідно задекларувати дорогі прикраси, щоб без проблем їх вивезти.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення від сказу. Ввезення котенят і щенят віком до трьох місяців заборонене.
Транспорт. Автомобільний транспорт. Франція займає одне з перших місць у світі за протяжністю автодоріг, їх довжина перевищує 810 тис. км.
Транспортна мережа у Франції має радіальну конфігурацію з центром в Парижі.
Автомобільні дороги у Франції поділяються на три види:
1) автобани (позначаються буквою ”А”), майже всюди оподатковуються митом, швидкість обмежена – 130 км/год (у дощ – 110 км/год);
2) національні дороги (позначаються буквою ”N”), митом не оподатковуються, швидкість до 90 км/год;
3) дороги місцевого значення (позначаються буквою ”D”), у населених пунктах швидкість 50 км/год.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 34 тис. км.
Водний транспорт. Морське сполучення: Одеса – Марсель. Великі морські порти: Марсель, Гавр, Дюнкерк, Руан, Нант – Сен-Назер, Бордо. Судноплавство Сеною (нижче від Парижа), Рейном і каналами Сена – Північ, Марна – Рейн та іншими.
У Парижі можна придбати єдиний проїзний квиток на міський транспорт: метро, автобус, трамвай. Проте для проїзду на швидкісній лінії метро або на електричці, що позначається RER, необхідний інший квиток.
Від паризьких аеропортів Шарль де Голль і Орлі рейсовим автобусом або електричкою RER можна потрапити в центр міста. Відстань від аеропортів: Шарль де Голль – 27 км, Орлі – 14 км.
Грошова одиниця – євро.
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежені. Сума від 10 тис. євро декларується.
Обмінювати гроші у Франції краще в центрі міста. При цьому слід звернути увагу на курс (він нижчий в готелях, аеропортах і на вокзалах) і наявність комісії банку, оскільки іноді комісія відсутня. Тревел-чеки можна обміняти на готівку на вокзалах і в аеропортах.
У Парижі найкращий курс обміну валюти – в районі площі Конкорд.
Поліцейські правила. У Франції існують два підрозділи поліції: національна жандармерія, яка охороняє сільські райони і невеликі міста, і національна поліція, яка несе відповідальність за охорону Парижа і провінційні міста з чисельністю населення більше 10 тис. осіб.
У Парижі знаходиться штаб-квартира міжнародної поліцейської організації Інтерполу. Телефон поліції в Парижі – 17.
Соціально-політичний устрій. Франція – республіка. Встановлений п’ятою конституцією 1958 р. державний лад називається П’ятою республікою. Для цього політичного режиму характерні, з одного боку, обмеження прав буржуазного парламенту і буржуазно-демократичних свобод, з іншого – розширення повноважень президента республіки.
Глава держави – президент, який обирається на сім років і має практично необмежені повноваження. Він може призначити і змінити прем’єр-міністра, інших членів уряду, розпускати Національні збори, видавати декрети, що мають фактично силу законів. При певних умовах він має право на свій розсуд застосовувати надзвичайні заходи. Президент є головнокомандуючим збройних сил.
Глава уряду – прем’єр-міністр. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Національні збори і сенат).
Франція – член ООН і більшості спеціалізованих агенцій цієї організації.
Економіка. Франція – високорозвинута індустріально-аграрна країна, що займає одне з провідних місць в світі за об’ємом промислового виробництва. Ведеться видобуток кам’яного вугілля, нафти, залізняку, природного газу. Понад 2/3  виробництва електроенергії проводиться на АЕС. Серед провідних галузей виділяються чорна і кольорова металургія, машинобудування (автобудування, суднобудування, тракторо- і авіабудування, електротехнічна і радіоелектронна промисловість), хімічна, нафтопереробна і нафтохімічна промисловість. Експортне значення мають виробництво текстилю, одягу, галантереї. Розвинуті харчова промисловість та виноробство.
Головна галузь сільського господарства – тваринництво. Розвинуте птахівництво. Значні площі займають посіви зернових, цукрового буряка. Виноградарство, овочівництво, плодівництво і квітникарство. Морське рибальство і розведення устриць.
Населення – близько 62,8 млн. осіб (2010 р.), зокрема 90% – французи, міське населення – 75%.
Офіційна мова – французька. У Бретані – бретонська, в Піренеях – бакська і каталонська, в Провансі – провансальська, у Фландрії – фламандська, в Ельзасі і Лотарінгії – німецькі діалекти.
Релігія. Більшість віруючих – католики (51%); мусульмани – 4%.
Національні традиції. Французька нація – одна із найстаріших на європейському континенті, з багатою історією і культурою. Французи швидше галантні, ніж ввічливі, скептичні і обачливі, хитрі і кмітливі. Одночасно вони довірливі і великодушні. У Франції люблять і вміють говорити. Розмова французів має невимушений характер і є швидкою.
Система освіти спрямована на виховання незалежних і критично налаштованих громадян. У діловому житті істотну роль відіграють особисті зв’язки і знайомства. Партнерів прагнуть знайти через посередників, з якими пов’язані дружніми, сімейними або фінансовими відносинами. Французи майстерно відстоюють свою позицію, при цьому достатньо жорстко ведуть переговори.
Французи не завжди пунктуальні. На прийомах дотримуються правила: чим вищий статус гостя, тим пізніше він приходить. Бути запрошеним на вечерю своїм діловим партнером вважається у Франції винятковою честю.
Французу приємніше чути погану французьку, ніж відмінну англійську мову, крім того, вони недолюблюють американців.
У липні і серпні ділове життя у Франції завмирає. Не прийнято здійснювати візити з 20 грудня по 14 січня, оскільки багато хто в цей час бере додаткову відпустку. Французи достатньо стримані в повсякденних витратах, проте не жаліють грошей на щорічний відпочинок.
Париж – законодавець мод. Проте парижани одягаються достатньо непомітно, практично. Джемпер, светр, джинси – повсякденний одяг, який зустрічається на вулицях Парижа.
Кухня. Ресторани у Франції поділяються на категорії і позначаються зірочками. Одні з найзнаменитіших ресторанів Парижа – Maxim’s. Можна замовити запечені свинячі щічки, фрукти з ванільним кремом. В кінці вечері, як правило, пропонують сири різних сортів: брі, камамбер, рокфор. Всі вони достатньо гострі на смак. Найбільш прісний – сир брі.



Додаткова інформація про особливості країни і її жителів.
Розміщення.
Найдешевші номери можна винайняти на молодіжних турбазах Парижа.
Французький чотирьохзірковий готель за комфортом відповідає п’ятизірковому готелю за світовою класифікацією.
У передмісті Парижа можна поселитися в стародавньому замку. Туристів зустрічають його власники – граф і графиня, одягнені в середньовічні костюми. Лакеї в уніформі, розшитій золотом, зігріють чавунними грілками ліжко, а в залі, освітленому факелами, подадуть вишукану вечерю. До такої вечері чоловіку належить одягати фрак, а пані – вечірнє плаття з перлами або аметистами. Вдень охочі можуть взяти участь в рицарському турнірі (з безпечними мечами), полюванні з собаками на кабана і оленя або постріляти з лука по вербовій вітці.
Покупки. Дуже дорогі і престижні магазини Парижа – ”Haut Couture”. У них пропонують тільки штучний товар. Дорогі магазини – Galeries Lafayette, Printemps.
У недорогих магазинах S&A, Inno, Darty часто бувають розпродажі, під час яких знижка доходить до 50%. Найдешевші магазини – Tati, якість товарів в них така ж, як і в дорогих універмагах.
Термін ”degriffes” означає ”модний одяг від кутюр’є із спореними етикетками”. Бутіки, що спеціалізуються на розпродажі таких залишків, пропонують модний одяг з колекцій останнього сезону за зниженими цінами.
Медична допомога у Франції платна. У екстрених випадках в Парижі можна звертатися на станцію швидкої допомоги (телефон – 15), на SOS Medecin – терміновий виклик лікаря, також терміновий виклик зубного лікаря, і в центри отруєнь.

  Відпочинок у Франції


Париж Канни
Монте-Карло Ломремі
Ніцца Шамоні і Валь д’Ізер
Грасс Куршевель і Мерібель

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
Нічний Париж
 
 
 
 
 
Париж Канни
Монте-Карло Ломремі
Ніцца Шамоні і Валь д’Ізер
Грасс Куршевель і Мерібель

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини