головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Польща
    Республіка Польща
 

Офіційна назва країни і географічне положення. Республіка Польща. Держава в Європі, розташована в басейнах річок Вісли і Одри, на півночі омивається Балтійським морем. На півночі межує з Росією і Литвою, на сході – з Білоруссю і Україною, на півдні – із Словаччиною і Чехією, на заході – з Німеччиною. Площа – 312,7 тис. кв. км. Адміністративно-територіальний поділ: 49 воєводств.
Столиця – Варшава.
Час. Відстає від київського на 1 годину.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, Великдень – зазвичай на 1-2 тижні раніше, ніж православний, 3 травня – День Конституції 1791 р., 15 серпня – свято Війська Польського, 30 жовтня – 1 листопада – День Всіх Святих і День поминання покійних, 11 листопада – День незалежності (відновлення державної незалежності Польщі в 1918 р.), 25 і 26 грудня – Різдво.
Природні умови. Близько 2/3 території на півночі і в центрі країни займає Польська низовина. На півночі простягається Балтійська гряда, на півдні і південному сході – Малопольська і Люблінська височини, вздовж південної межі – Карпати (найвища точка – 2499 м, Риси в Татрах) і Судети.
Клімат помірний з рисами континентального. Середні температури січня – від -1 до -5°С (у горах – до -8°С), липня – 17-19°С (у горах – до 10°С). Опадів на рівнинах випадає 500-600 мм, в горах – подекуди понад 1000 мм на рік. Густа річкова мережа. Головні річки: Вісла, Одра. Озера переважно на півночі країни. Ліси займають 28% території. Національні парки Польщі: Біловезький (у західній частині Біловезької Пущі), Татранський, Пенінський та інші.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: речей і продуктів в кількостях, необхідних на час поїздки в країну, сувенірів на суму до 200$ США. В’жджаючі на тривалий термін можуть протягом шести місяців безмитно ввозити необхідні речі.
Заборонене ввезення: ліків без етикеток; окремий список ліків, заборонених до ввезення Мінохоронздоров’я Польщі.
Обмежений вивіз: речей і предметів, придбаних понад встановлену норму. Безмитно можна вивозити сувеніри на суму до 200$ США.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво в двох екземплярах з відміткою про щеплення від сказу.
Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями немає.
Транспорт. Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 363,1 тис. км.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 25,8 тис. км.
Водний транспорт. Довжина внутрішніх водних шляхів – 3,9 тис. км. Головні морські порти: Щецін, Гдиня, Гданьськ.
Грошова одиниця – злотий.
Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова), національної – до 500 тис. злотих. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти за вирахуванням норми, обміняної на національну валюту.
Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.
Соціально-політичний устрій. Глава держави – президент. Найвищий законодавчий орган – двопалатні Національні збори (сейм і сенат).
Економіка. Польща – індустріально-аграрна країна. Ведеться видобуток кам’яного і бурого вугілля, природного газу, сірки (одне з провідних місць у світі), свинцю і цинку. Виробництво електроенергії – в основному на ТЕС. З галузей оброблювальної промисловості найбільшого розвитку досягли машинобудування, особливо транспортне, сільськогосподарське, електротехнічне і радіоелектронне, виробництво промислового устаткування, а також хімічна і нафтопереробна промисловість, чорна металургія. Розвинуті цементна промисловість, а також текстильна, швейна, харчова, шкіряно-взуттєва, меблева.
У сільському господарстві переважають індивідуальні господарства. Основні сільськогосподарські культури: картопля, ячмінь і пшениця, цукровий буряк. Вирощують овочі, фрукти, ягоди. Рибальство.
Населення – 38,46 млн. осіб (2010 р.); понад 96% – поляки. Міське населення – 62%.
Офіційна мова – польська.
Релігія. Віруючі переважно католики (90%).
Кухня. Багато страв польської кухні за технологією приготування і набором продуктів схожі на страви української кухні.
Із закусок і холодних страв популярні всілякі салати із свіжих, квашених і солоних овочів, заправлених майонезом, сметаною або кислим молоком; м’ясні, рибні продукти і птиця, до яких на гарнір подають різні овочі. Готують фаршировані яйця, яйця під майонезом, а також гостру закуску з сиру, в яку додають рубану зелень: петрушку і кріп, зелену цибулю, перець, сіль.
На сніданок часто подають кефір, кисле молоко, і до них, як правило, подають гарячу відварну картоплю. Перші страви найчастіше представлені борщами, розсольниками, солянками, супами-пюре з картоплі.
Десерти: різноманітні фруктові і ягідні солодкі страви (фруктові салати, морозиво, солодкі млинчики), кондитерські і булочні вироби.
Туризм. Історично пов’язана із західноєвропейською культурою Польща – країна своєрідна і екзотична. Великі міста межують з мальовничими глухими місцинками; тут є піщані пляжі і лісові озера, високогірні турбази і комфортабельні курорти. Польща пишається своїми численними історичними визначними пам’ятками і пам’ятниками. У не меншій мірі туристів привертає різноманітність культурних заходів, що нерідко користуються визнанням і популярністю в світі: міжнародний конкурс піаністів ім. Шопена, що, наприклад, проводиться у Варшаві, або фестиваль сучасної музики ”Варшавська осінь”.
Готелі класифікуються в Польщі за системою зірочок від однієї до п’яти, є також готелі без зірочок. Деякі готелі входять в міжнародні системи: ”Інтерконтіненталь”, ”Маріотт”, ”Шератон”, ”Холідей Інн”, ”Новотель”. У Польщі найбільше готелів ”Орбіс”. Крім того, зупинитися можна в мотелях, розташованих при міжнародних магістралях або головних дорогах. Є також туристичні бази для молоді, кемпінги. Також можна переночувати в старих замках, палацах або дворянських садибах, розташованих в різних регіонах країни.
Готельні ціни залежать від сезону і відрізняються в різних районах країни. У Закопане вони найвищі в пік лижного сезону, а в Познані – під час торгових ярмарків.
Одна доба проживання в готелі середньої категорії коштує близько 30-50 доларів, в готелі вищої категорії одномісний номер коштує 170-330 доларів.
Медичне обслуговування платне.

  Курорти Польщі

Варшава Познань
Торунь Гнезно
Гданьськ Краків
Сопот Закопане
Гдиня Криніца Гурська


ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
325   832  
322   906  
Варшава Познань
Торунь Гнезно
Гданьськ Краків
Сопот Закопане
Гдиня Криніца Гурська

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини