головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
Словаччина
Республіка Словаччина

Офіційна назва країни і географічне положення. Повна назва Республіка Словаччина. Держава у Східній Європі. Межує з Угорщиною, Австрією, Чеською республікою, Польщею, Україною. Площа – 49 тис. кв. км. У адміністративному поділі  виділяється три області і прирівняна до них столиця.
Столиця – Братислава.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, День виникнення Словацької Республіки. 6 січня – Православне Різдво, 26 січня – Хрещення, березень-квітень – Великдень, 1 травня – Свято праці, 8 травня – День визволення від фашизму, 5 липня – День слов’янських проповідників Кирила і Мефодія, 29 серпня – роковини Словацького національного повстання 1944 р. 1 вересня – День Конституції Словацької Республіки, 1 листопада – День Всіх Святих, 25 і 26 грудня – Різдво.
Природні умови. Словаччина – переважно гірська країна, велика частина її території розташована в межах Західних Карпат (висота до 2655 м, гора Герлаховські-Штіт в масиві Високих Татр). На південному заході – Придунайська низовина, на південному сході – Потиська низовина.
Річки — в основному басейну Дунаю, що протікає по південно-західній околиці Словаччини. Гори зазвичай вкриті лісами: широколистяними і змішаними – на південних схилах, хвойними — на північних. Рівнини в основному оброблені.
Клімат – м’який, помірно континентальний. Середні температури січня – від -1–3°С на рівнинах до -12°С у горах; липня – від 19-21°С до 8°С. Опадів – 500-700 мм на рік, в горах – до 1000 мм.

Валюта – євро.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 250 шт.; вина – 2 л, міцних спиртних напоїв – 1 л; подарунків і сувенірів — на суму не більше 1000 словацьких крон; предметів і речей – в межах особистих потреб. При ввезенні культурно-історичних цінностей необхідне їх декларування.
При ввезенні виробів з дорогоцінних металів в товарних кількостях вони проходять митну оцінку, оподатковуються у розмірі 7% від вартості і підлягають сертифікації.
Автотранспортні засоби, що ввозяться на територію Словаччини, повинні при перетині словацького кордону бути заявлені на митниці як такі, що будуть використовуватися на території Словаччини. На кордоні видаються транзитні номери і визначається термін, протягом якого автомобіль повинен бути оформлений у відповідному відділенні Митного управління Словаччини (як правило, три дні). У Митному управлінні визначається сума митної застави за автомобіль (близько 49% вартості), яка погашується протягом 12-36 місяців по 3% у місяць, після чого машина вважається розмитненою і може бути вивезена за межі Словаччини.
Заборонене ввезення: чистого етилового спирту.
Заборонений вивіз: продовольчих товарів, плюшу і вельвету, в’язаного верхнього одягу і білизни, дитячого одягу, виробів із шкіри і хутра, рушників, взуття всіх видів, посуду з неіржавіючої сталі, покришок і камер, виробів із золота і срібла, пуху і пухових виробів, предметів старовини, велосипедів і швейних машинок.
Дозволений вивіз: подарунків і сувенірів – на суму не більше 1000 словацьких крон. Для вивозу культурно-історичних цінностей необхідний дозвіл Міністерства культури Словаччини. При вивозі, зокрема транзитом, автомобілів з території Словаччини митний збір не оплачується.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення від сказу, що підтверджує відсутність інфекції в районі, звідки прибула тварина, і випадків сказу протягом трьох тижнів, що передували виїзду. Тварини проходять ветеринарний огляд (ветеринарну службу необхідно повідомити за добу до прибуття).
Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними захворюваннями немає.
Транспорт. Авіатранспорт. У Братиславі розташовується міжнародний аеропорт. Внутрішніх авіарейсів в Словаччині немає.
Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 17,9 тис. км. У Словаччині можна орендувати автомобіль або скористатися послугами численних рейсових автобусів, чиї маршрути пролягають у всі країни, що межують з республікою.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць — 3,6 тис. км.
Водний транспорт. Судноплавство по Дунаю, порти: Братислава і Комарно.
Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної – заборонене.
Вивіз іноземної валюти не обмежений. При виїзді зворотній обмін національної валюти на іноземну допускається в межах сумарного добового мінімуму у разі передчасного від'їзду іноземця. Вивіз національної валюти заборонений.
Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 11.00 і з 14.00 до 16.00.
Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.
Соціально-політичний устрій. У країні діє Конституція, прийнята в 1992 р. Глава держави – президент, що обирається парламентом таємним голосуванням терміном на п’ять років. Єдиний конституційно-законодавчий і законодавчий орган – Національна рада (однопалатний парламент).
Економіка. Словаччина – індустріально-аграрна країна. Є чорна і кольорова металургія, машинобудування, нафтопереробна, нафтохімічна, хімічна, лісова, деревообробна, текстильна, харчова промисловість. Споруджено каскад ГЕС на річці Ваги. Головні промислові центри: Братислава і Кошіце.
У сільському господарстві переважає землеробство (зернові, цукровий буряк і ін.). Розвинуті садівництво та виноградарство. В тваринництві – м’ясо-молочне скотарство.
Населення – 5,47 млн. осіб (2010 р.); близько 86% – словаки, а також угорці, чехи, українці, німці, поляки, євреї, досить велика етнічна група циганів.
Офіційна мова – словацька. Багато хто розуміє угорську, німецьку і англійську мови.
Релігія. Велика частина віруючих – католики. У країні активно діють Римсько-католицька церква (60% віруючих), словацька євангельська церква (6% віруючих), реформаторська (1,6% віруючих), православна церква (0,7% віруючих).
Національні традиції. Словаки шанують свої звичаї. Це видно у ставленні до пам’ятників архітектури. Тут є прекрасні замки, монументи і численні музеї. Наприклад, найбільший замок – Спішська фортеця – складається з 170 фортець і замків. Середньовічні будинки, якими забудоване містечко Бардейов, збереглися разом з пролягаючою між ними бруківкою. Дбайливо зберігається Добшинська крижана печера – найстаріша крижана печера в Європі.
Так само ретельно охороняються рослини, наприклад едельвейс. Чисті річки, озера і водосховища дають можливість людям відпочивати в горах і на рівнинах. У чистих озерах і річках можна весь рік ловити лосося, товстолобика, ляща і багатьох інших риб. У лісах відбувається сезонне полювання.
Знаходячись у центрі Європи, Словаччина ввібрала найкращі традиції світової культури. Численні музеї (70) і галереї (19), понад 100 виставок, пам’ятних кімнат, музеїв на природі. У кожному великому місті є драматичний театр, в трьох найбільщих – оперний театр і два театри оперети.
Кухня. Основою словацької кухні є різні супи, каші, варені і тушковані овочі, смажене і копчене м’ясо та молочні продукти. Стиль кухні змінюється залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, приготовані з муки, зокрема галушки. Популярні спиртні напої: словацьке пиво, вино. Широко вживають мінеральні води.
Телефон. Дзвонити дешевше з телефонних автоматів, використовуючи телефонну картку, яку можна купити в журнальних кіосках, на пошті, в готелі. Є два види карток: на 75 одиниць (150 крон) і на 100 одиниць (200 крон).
Чайові в ресторанах складають приблизно 10% від суми рахунку.

  Відпочинок в Словаччині

Братислава Кежмарок
Трнава Бардежовські Купелі
Нітра Пештани
Банська-Стявнія Тренчіанське Тепліце
Левоч Водолікарні

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
 
 
 
 
 
462&country=world&inf_lang=ru&m_type=pic" width=120 height=60 frameborder=0 vspace=0 hspace=0 marginwidth=0 marginheight=0 scrolling=no>
464   463

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини