головна • контакт • мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел.
0351-234567
    0352-234567

 

Головна
Відпочинок в Україні
Відпочинок за кордоном
Екстремальний туризм
Бізнес тури
Візова підтримка
Корисно знати
     АВСТРІЯ
     АНДОРРА
про країну / курорти / тури
     БОЛГАРІЯ
     ГРЕЦІЯ
     ЄГИПЕТ
   ІТАЛІЯ
   КІПР
    МАЛЬТА
    ОАЕ
    ПОЛЬЩА
    ТУНІС
    ЧЕХІЯ
 
  Відпочинок за кордоном
 

Нагадуємо Вам про те, що з 18.05.07 в аеропорту "Бориспіль" діють нові правила перевезення рідин у ручній поклажі.

Дані  правила  з 6 листопада 2006 р. введені у всіх аеропортах ЄС, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії і Єгипту.

У пунктах контролю безпеки проводиться перевірка речей, які проносяться у салон, на рідини і інші заборонені предмети. Нові правила не обмежують кількість рідин, придбаних у магазинах безмитної торгівлі за пунктами контролю або на борту літака.

Що нового?

Упакування

У ручній поклажі дозволено мати тільки невелику  кількість рідин. Рідини повинні міститися в окремій посудині, що вміщає не більше, ніж 100 мілілітрів. Всі ці посудини повинні бути вкладені в один прозорий пластиковий пакет, що застібається і вміщає не більш, ніж 1 літр; один пасажир може мати при собі один такий пакет (див. фотографію нижче). На контролі пасажир повинен пред’явити  цей пакет працівникам служби безпеки.

http://www.flylal.com/repository/texts/stuff.gif

В аеропорту.

Щоб допомогти при перевірці  виявити рідини, просимо:

• пред'явити всі наявні рідини на пунктах перевірки безпеки;

• зняти піджак і пальто - вони перевіряються окремо;

• вийняти з ручного багажу переносні комп'ютери й інші більші електронні прилади вони перевіряються окремо.

Рідинами вважаються:

• вміст герметичних посудин;

• вода й інші напої, супи й сиропи; також піна для гоління, будь-яка інша піна;

• креми, лосьйони,  масла  і дезодоранти;

• парфуми;

• паста, а також зубна паста;

• рідини, що сприскують;

• суміші рідких і твердих речовин;

• гелі, а також гелі для волосся і душу;

• фарба для вій;

• всі речовини подібної консистенції.

ЩО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ?

Крім перерахованого вище, додатково можна перевозити:

• Вкласти рідини в зареєстрований багаж (нові правила застосовуються тільки при перевірці ручного багажу).

• Везти в ручному багажі необхідні під час перельоту ліки й дієтичні продукти, також їжу для дитини. Можливо, Вас попросять довести, що зазначені продукти вам необхідні.

• Перевозити напої й парфумерію, придбані в магазинах безмитної торгівлі за пунктами перевірки аеропортів країн ЄС або на борту літака ЄС. Такі речі продаються в спеціальному герметичному пакеті, якого не можна відкривати до перевірки, бо інакше речі, що перебувають у мішечку, можуть бути конфісковані. При цьому пасажири повинні мати чек або інший документ, що підтверджує покупку, датований тим самим днем  (дане правило не поширюється на рейси, які здійснюються в рамках код-шерингових угод).

Якщо в аеропорту ЄС Ви робите пересадку на інший літак, не відкривайте мішечок до перевірки в цьому аеропорту або в аеропорту вашої останньої пересадки.

 



Не залежно від того, чи летите ви літаком, чи їдете поїздом, будьте завжди готові до того, що ваша сумка або валіза вже ніколи не стануть такими ж новими й гарними. У багажному відсіку в поїзді може виявитися розлите машинне масло, болт або цвях, який стирчить. При вантаженні в літак ваш багаж будуть бруднити незмивним клеєм багажних бірок , обливати водою з калюж, жбурляти кутами об асфальт, придавлювати зверху важкими контейнерами, піддавати температурній обробці, старанно відламувати всі виступаючі ручки і т.п.

Вибирайте валізу або сумку так, щоб вона тішила вас не тільки своєю красою, але й головне міцністю, надійністю й герметичністю. Пам’ятайте, що на великій перевантаженій сумці може розійтися блискавка й ви недорахуєтеся великої частини речей.

Не шкодуйте кількох доларів на упакування багажу в аеропорту. Пластикова плівка захистить його і його вміст від більшості неприємностей (включаючи крадіжки, поширені в колишніх соц. країнах).

Якщо ви не любите смітити грішми, а виглядати хочете добре - візьміть із собою маленьку праску, бажано з функцією вертикального відпарювання. Вони коштують не більше двадцяти доларів, важать мало, займають мало місця. Майте на увазі, що прання або хімчистка обійдуться вам набагато дорожче. Але є ще одна важлива причина. Бувають випадки, коли потрібно привести річ у порядок дуже швидко. Мало який готель може впоратися із цим завданням. Але зате ви зможете зробити це самі.

І спеціально для чоловіків: найбільша проблема в поїздках - піджаки й краватки. Їх дуже рідко добре чистять навіть у найкращих готелях. Так що, якщо не хочете з ними попрощатися, не віддавайте їх у місцеві хімчистки, а включіть праску на функцію вертикального відпарювання і пропарте піджак і краватку (3-5 хвилин). Дайте їм кілька хвилин охолонути й можете сміливо йти на будь-яку зустріч.

Якщо ви вирішили взяти із собою будь-які електроприлади, вам завжди знадобиться універсальний перехідник. Він коштує від 5 до 15 доларів, але може заощадити вам купу часу й нервів.

Залишіть собі в літак одну теплу річ. Дуже часто кондиціонери в літаках влаштовані так, що дують вам прямо в шию. Краще мати запасну шкіряну куртку, светр або теплу шаль, чим зіпсувати собі відпочинок застудою.

Сидіння в літаках дуже часто бувають незручними. Не пошкодуйте 5 доларів і купіть  в duty free надувний підголівник. Сон стане комфортнішим, а шия буде захищена від кондиціонера. Після посадки в літак надуйте його на 2/3, тому що після зльоту при падінні тиску він трохи збільшиться в розмірі.

Ніколи не кладіть документи й гроші в багаж. Найкраще місце для документів - внутрішня кишеня наплічної  сумки. Завжди розподіляйте гроші по декількох місцях. У будь-якій країні є кишенькові злодії. Краще один раз подумати, чим потім довго засмучуватися. Найнадійніше місце для грошей - передня кишеня штанів, найгірше - задня кишеня. Якщо гроші лежать у внутрішній кишені піджака або пальто - обов'язково тримайте їх застебнутими. Після приїзду, єдиним надійним місцем зберігання грошей буде сейф у номері вашого готелю.

 

В аеропорту.

Приїдьте в аеропорт заздалегідь. Пам’ятайте - найкращі місця в літаку дістаються тому, хто приїхав першим. Гарні місця знаходяться у передній частині салону. Там свіже повітря, швидше й краще обслуговування, немає черги в туалет. Якщо у вас багато важкої (більше 3-4 кг) ручної поклажі, не варто відразу показувати її співробітникові check-in. Нехай проводжаючі або супутники поки потримають її за вас. Велика ймовірність, що вас попросять доплатити за перевагу, змусять здати сумку в багаж і т.д. Не хвилюйтеся, що вас не пустять із нею в літак! Навіть якщо літак абсолютно переповнений і злий стюард не буде вас пропускати - здасте її в багаж прямо в літаку. Зате ваша сумка полетить на VIP місці (зверху на іншому багажі).

Інтимна порада: туалет в аеропорту  майже завжди кращий і чистіший, ніж туалет в літаку.

Ніколи не заходьте на посадку раніше, ніж за 15-20 хвилин до рейсу. І навіть тоді дочекайтеся, коли закінчиться черга. Не послухаєтеся - замість приємної прогулянки по duty free або відпочинку в кафе будете спочатку сидіти в скляному загоні, потім довго штовхатися з речами в руках, а потім хвилин 10-20 сидячи у кріслі літака в задушливому салоні без вентиляції чекатимете інших пасажирів або чого-небудь іще.

Якщо має бути довгий переліт, обов'язково купіть  в дорогу кілька  фруктів або сендвічів. Можна взяти пляшку мінеральної води.

В автобус треба сідати останнім, щоб вийти першим.

Газети й журнали краще брати вже при вході в літак. Потім може не вистачити.

У літаку.

Коли всі пасажири розсядуться, встаньте й пройдіться у кінець салону. Якщо є вільний ряд із трьох-чотирьох крісел - пересядьте туди. Сядьте на центральне крісло й покладіть  що-небудь на сусіднє. Як тільки літак злетить, ви зможете підняти ручки крісел і лягти спати. У цьому випадку навіть 14-ти годинний  переліт пройде для вас майже непомітно. З цього правила є виключення: спочатку перевірте, що ручки між кріслами взагалі піднімаються.

Черга в туалет швидко росте після їжі. Не хочете стояти в проході 10 хвилин - скористайтеся туалетом перед їжею або коли черга розсмокчеться.

Відразу попросіть  в стюардеси ковдру й подушку. Потім їх усі розберуть. Подушка добре лягає під поперек, а під ковдрою летіти затишніше.

У літаку в усіх злегка опухають ноги. Це пов'язано зі зміною тиску й обмеженням кровообігу в ногах через постійне сидіння. Хочете не втомитися від перельоту - відразу зніміть взуття.

При тривалих перельотах дуже важливо періодично ходити й робити зарядку. Особливу увагу приділіть  ногам, спині, плечам і шиї. І не соромтеся інших пасажирів. Вони обов'язково підуть за вашим прикладом.

Алкоголь значно утрудняє переліт. Не варто пити по 50 грам, щоб краще спати. З алкоголем спати буде набагато гірше. Вже якщо пити в літаку, то в гарній компанії, багато й з закускою.

В останні роки курити на міжнародних рейсах суворо заборонено. Не перевіряйте туалети на якість протидимових детекторів. Особливо на рейсах іноземних компаній. Інші перевірили до вас. Детектори працюють, а штраф доведеться платити величезний.

Турбота про себе улюбленого.

Не забудьте купити медичну страхівку! У поїздці може трапиться багато неприємностей, але якщо у вас є страхівка, вам буде значно легше з ними впоратися.

Здоров'я в поїздці, як і взагалі в житті, один з головних визначальних факторів. Насамперед все залежить від країни, у яку ви їдете. У Європі, США й Канаді можна поводитися так само вільно, як у власному домі. В Африці, Азії, Латинській Америці і т.д. необхідно дотримуватися дуже твердих правил і не проводити експериментів.

Завжди пийте тільки мінеральну воду із пляшок.

Завжди мийте руки з милом перед будь-яким прийомом їжі.

Мийте всі фрукти й овочі. Єдине, що можна їсти  не помивши, це кокоси (вони закриті з усіх боків і стерильні всередині).

Найнебезпечніша їжа - салат. Салат можна їсти тільки в ресторанах, у якості яких ви впевнені, і де їдять багато європейців. Листки салату лежать на землі, а поля удобрюють природними добривами. У місцевих жителів імунітет до бактерій, які в них розвиваються, а у вас - немає!

Перед прийомом їжі старанно протріть весь посуд чистою серветкою. В Азії й Африці бажано попередньо змочити серветку горілкою. І взагалі, після їжі не шкідливо випити грам 50 у профілактичних цілях.

Ніколи не ходіть  в тропіках босоніж по траві. Намагайтеся не купатися в тропічних прісних водоймах. Не розповідатимемо, якими важкими і неприємними можуть бути наслідки, наприклад черв'ячки, які заповзають із трави або з води в стопу й інші частини тіла й плазують потім під шкірою місяцями.

Перед поїздкою в південну країну обов'язково подзвоніть в санепідемстанцію, і довідайтеся, які профілактичні щеплення необхідно зробити й за який термін. Обов'язково уточніть, чи треба приймати таблетки від малярії. Якщо так, то необхідно дотримуватися термінів поїздки - зазвичай не раніше, ніж через місяць після прийому таблеток.

Намагайтеся не вживати надмірної кількості алкоголю перебуваючи в незвично гарячому кліматі. Ефект може перевершити всі очікування. Якщо хочете випити - знайдіть приміщення з кондиціонером.

Візьміть з собою в поїздку всі ліки, які можуть вам знадобитися.

Пам’ятайте, що сонячної радіації в тропічних країнах навіть у похмуру погоду більше, ніж на чорноморському узбережжі в сонячний день. Обов'язково користуйтеся захисними кремами.

При поїздках у тропіки обов'язково візьміть з собою засіб від комарів. Пам’ятайте, що комахи - переносники тропічних хвороб.

Найстрашніші хвороби в тропіках - венеричні. Наприклад, така хвороба, як в'єтнамська троянда, взагалі в Європі не лікується. У цих країнах величезний відсоток хворих на гепатит. В Африці на СНІД хворі більше 25% населення.

"Русо  туристо обліко морале"

У подорожі ваш найголовніший документ - паспорт. Фактично, це ваша  перепустка  додому. Намагайтеся ніколи не носити паспорт з собою. Адже що б з вами не трапилося, паспорт повинен залишитися цілий. Навіть якщо вас зупинить поліція завжди можна сказати, що ваш паспорт залишився в готелі. У готелі ховайте його в сейф, а якщо він відсутній - у яку-небудь маленьку кишеню валізи.

Намагайтеся не носити з собою великі суми грошей, однак у вас завжди повинні бути гроші на таксі до готелю й непередбачені витрати. Досить доларів 50-100.

Ніколи не ходіть в бідні райони незнайомих міст без супроводу.

Найкримінальніші райони - райони червоних ліхтарів. Не вірте чуткам про те, що це найспокійніша частина міста, тому що там поліція на кожному кроці. Все навпаки. Там багато поліції саме тому, що там багато злочинців. Якщо ви все-таки потрапили (або навмисно пішли) у такий район, ніколи не звертайте із жвавих вулиць.

Заклади сумнівного роду небезпечні навіть у Європі. Ніколи не ходіть  в маловідомі стриптиз та інші клуби. Те, що ви вважаєте дозволеним у себе вдома, закордоном може обійтися вам у трошки здоров'я й кругленьку суму. Хочете розважитися - портьє в готелі порекомендує відмінне безпечне місце. У крайньому випадку, запитаєте таксиста. Якщо ж щось трапиться, пам’ятайте - поліція ваш найкращий друг.

Завжди поводьтеся чемно із представниками влади.

Жебраки можуть виявитися кишеньковими злодіями. Крім того, якщо ви дасте долар одному, інші від вас не відчепляться. Тому найкраща тактика - їх не зауважувати.

Пам’ятайте, що в будь-якому  місті світу в туристів крадуть сумки. Сумку можуть зірвати з плеча або зі спинки крісла вуличного кафе. Не кладіть гроші й паспорти в сумку, а сумки носіть через плече.

Не одягайтеся зухвало. Зухвалий одяг привертає  до вас увагу  кримінально налаштованих місцевих "товаришів". У мусульманських країнах жінкам не слід носити короткі спідниці й прозорі блузки. Туреччина є рідкісним винятком.

Транспорт.

Якщо в поїздці ви збираєтеся брати напрокат машину або мотоцикл, заздалегідь отримайте міжнародні права. Хоча в багатьох країнах ви зможете взяти машину по українських  правах, якщо вас зупинить поліція, то хабарі або штрафи будуть від 100 доларів.

У країнах, що розвиваються, коли дають напрокат машину або мотоцикл, просять залишити паспорт. Для цього краще брати з собою внутрішній паспорт, адже якщо щось трапиться, вам всеодно захочеться повернутися додому, але без закордонного паспорта це буде важко.

Перед тим, як брати напрокат машину або мотоцикл, обов'язково перевірте зовнішній вигляд і технічний стан. Докладно запишіть на бланку контракту всі несправності й змусьте співробітника агенції прокату поставити підпис.

Кожний другий турист, що брав машину на прокат у Туреччині, скаржиться, що його, через недосвідченість, змусили платити за нібито ним розбиті дзеркала, подряпані двері і т.д. Якщо ж всі несправності були заздалегідь зазначені в контракті - цього не трапиться.

Головне – пам’ятайте: якщо виник конфлікт із власником прокату, сміливо дзвоніть в поліцію. Адже він, напевно, не захотів платити податки з отриманих з вас грошей і, відповідно, нічого офіційно не оформлював. Поліції ж боятися не треба, тому що навіть якщо й щось трапиться, то завжди можна зажадати присутності консула.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

© "VIP-travel" Ternopil 2007

Всі права застережено.

Мапа сайту
Наша адреса:
м. Київ

тел. 0351-234567
e-mail: info@vip-travel.com.ua
З питань виготовлення сайтів звертайтесь за телефоном
 
 
Український портАл
Тут спілкуються українською
Каталог веб ресурсів Тернопільщини